תנאי השימוש

מרכז המחשוב - Computing Center

שימוש במחשבים וברשת

זכור שאנשים עובדים בחדרי המחשבים. שמור על השקט. שמור על הסדר והניקיון בחדרי המחשב. כל אחד אחראי על השטח בו הוא עובד. אין להכניס אוכל ושתייה לחדרי המחשבים. אין לחבר או לנתק ציוד כלשהו בחדרי המחשבים. (לדוגמה: אין להעביר כבלי חשמל / תקשורת או עכברים ממחשב למחשב) אין לשבת על שולחנות עם ציוד. השימוש במחשבים / רשת הינו למטרות חינוכיות הקשורות ללימודים במכון, אי לכך אסור להשתמש או לאחסן במחשבים משחקים, קבצי מוסיקה או כל דבר חוץ מעבודות הקשורות לביה"ס. כמו כן חל אסור מוחלט על תוכנות צ'ט (Chat) למיניהם (כגון ICQ ,IRC) במחשבי בית הספר. שימוש מסחרי ברשת אסורה בהחלט. אין להיכנס לחדר המחשב הראשי (חדר 225). השימוש בציוד של ביה"ס מותר אך ורק לאנשים המורשים לכך ע"י המכון. זכות השימוש בחשבונך אינה ניתנת להעברה לאדם אחר בשום פנים ואופן, אין להעביר את הסיסמה שלך לאף אחד אחר הקשור או אינו קשור למכון. אסור להחזיק או להשתמש במחשבי ביה"ס בתוכנה אשר לא הושגה כדין. אין להעתיק בשום אופן תוכנה המוגנת על פי זכויות יוצרים. אין להעביר ברשת תוכנה מורשית לשימוש באתר מסוים ללא רשות יצרני התוכנה המורשים לכך. עליך לזכור את הסיסמה (password) שלך. אם שכחת/אבדת אותה, לא תהיה קבלה מיידית של סיסמה חדשה. עליך להישמע להוראות צוות מרכז המִחשוב, לשומרי המעבדות או לכל מי שמונה ע"י מרכז המִחשוב. שימוש ברשת לפעילות (activism) דתית ופוליטית - אסורה!

שימוש במדפסות

יש לשים פלטי מדפסות מיותרים בסלי מחזור הנייר או סלי האשפה. אין להשתמש בנייר הדפסה לכל צורך חוץ מהדפסות עבודות של בה"ס

שימוש בדוא"ל

משלוחי דואר אקראיים אסורים. אין ליצור קשרים אקראיים דרך הרשת. מכתבי שרשרת אסורים. דואר שנשלח דרך הרשת צריך לכלול את שם השולח.

תוכנות ואפליקציות

חל איסור מוחלט על אחסנת תוכנות המאפשרות פריצה, גישה או שימוש לא מאושר לחשבונות/מחשבים אחרים (לדוגמה: Crack, Netbus, Netcracker).

קבצים ברשת

הקבצים ברשת יש להניח שהם פרטיים ולא לקריאה אלא אם בעל הקבצים אמר בפירוש שהקבצים לשימוש רשת-נרחב.

על המשתמשים לכבד את המגבלות החוקיות החלות על העברות מידע. חל איסור שימוש בכלים המשבשים את זרימת המידע ברשת.

כל שימוש לרעה של המחשבים אפילו ללא כוונות זדון אסורים (לדוגמה: כתיבת תרגיל שגורם לסתימת כל משאבי הרשת, תוכניות עם לולאות אינסופיות וכו'). במקרה של ספק או אי ידיעה - יש לשאול! זכור את אופיו התורני של מכון לב. אין להתקרב (ולא לעסוק בכלל) בעניינים לא מתאימים. נהלים אלו הינם בתוקף גם אם לא ברורה אכיפתם.

עונשים כבדים חלים על עבירות שהוסברו באופן מפורט: סגירת חשבונות לשימוש ברשת / אינטרנט לזמן ממושך, קנסות כספיים, הפסקת לימודים במכון, העברת הטיפול לגורמים משפטיים וכדומה. עונשים כגון אלו כבר הוטלו לאחרונה, לכן יש להיות ערים לכך.


שנת לימודים פורייה ומוצלחת,
מרכז המחשוב